HAKKIMIZDA

Çile Yayınları; basım yayım faaliyetlerini 1970'li yıllarda başlatmış; köklü bir yayıncılık markasıdır. Özellikle dînî ve tarihî eserler konusunda referans olabilecek kaynak kitaplar yayınlamıştır.

Alanında şöhret kazanmış ilim erbabına 'her biri büyük bir hassasiyetle ve uzun gayretler sonucu' hazırlatılmış olan eserler; yine aynı titizlikle basılarak millî ve manevî kültürümüzün gelişmesine katkıda bulunulmuş, basım yayın sektörüne öncülük edilmiştir.

50'yi aşkın yazarın 200'den fazla eserini okuyucuyla buluşturan Çile Yayınları, birçok eserin de farklı yayıncılar tarafından neşredilmesi için destek ve altyapı hazırlamaktadır.

Önceliğimiz; İslamiyet'in evrensel mesajlarının açıklanmasına aracılık etmektir. Ayrıca; dînî eğitimin, kalite standartlarına sahip olmakla uygulanabileceği fikrini geliştirmek istiyoruz. Bu şekilde ilim ve kültür dünyasına katkıda bulunmuş olmaktan onur duyuyoruz.

Yayınevimiz sağduyu sahibi bir aklın ve sahih kaynaklara dayalı bir ilmin dışındaki her türlü anlayıştan uzaktır. Ayrıca hiçbir fikir akımının temsilcisi veya taraftarı değildir. Biz; evrensel ahlâka, İslâmî değerlere, kültür ve medeniyet dünyamızın insanlığı barış ve refaha götüren prensiplerine bağlıyız.

Kaliteli ve güvenilir yayıncılık yapmak ve bu doğrultuda okuyucu memnuniyetini sağlamak en değerli sermayemizdir. Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na ve Telif Hakları Yasası'na uygun çalışma politikamız vazgeçilmez ilkelerimiz arasındadır.

Yıllardan beri, İstanbul içinden ve yurt genelinden on binlerce insanın büyük beğenisini kazanmış olan kurumumuz, bundan sonra da 'temel eserlerin' tek adresi olmaya devam edecektir.