BÜYÜK İBADET REHBERİ

BÜYÜK İBADET REHBERİ

CİLTLİ

ALİ EREN

İbadet; Allahü Teala'nın yapılmasını istediği işleri yapmak yapılmasını istemediği yasaklarından kaçınmak anlamına gelir. Onun rızasına uygun yaşam sürmek "ibadet etmek" demektir. Demek oluyor ki, İslam dininin bütün emirlerini Allah'ın emirleri olduğu için yerine getirmemiz ve bütün yasaklarını da Allah'ın haram kıldığı şeyler olduğu için yapmamamız ibadet sayılmaktadır.

Elinizdeki kitapta namaz, oruç, Hac, zekat, kurban gibi temel ibadetler ile ilgili doyurucu detaylara yer verildiği gibi abdest, taharet, nikah, cenaze gibi her birisi kendi başına bir ibadet sayılan ve vazife sorumluluklara da yer verilmiştir.

Fatiha suresinin "ancak ve yalnız Sana ibadet ederiz ve yalnız Senden yardım dileriz" mealindeki ayetleri her müslümanın, ibadetini hangi şuurla yapması gerektiğini en güzel şekilde açıklamaktadır.

Herkesin başucu kitabı olabilecek nitelikteki bu eser faydalı bir rehber olma niteliğine sahiptir

Etiketler

Fiyat Teklif Formu

Girdiğiniz veriler sadece sizlere fiyat bilgisi ulaştırmak için kullanılacak olup hiçbir şekilde işlenmeyecek ve 3. kişilerle paylaşılmayacaktır. Bu konuda Çile Yayınları KVKK Politikası'na göz atabilirsiniz

Benzer Kitaplar